/Files/images/керам1.jpg

В умовах відродження української національної культури особливого значення набуває вивчення народних ремесел у закладах освіти. У практику активно впроваджуються такі ремесла, як лозоплетіння, карбування металів, різьбярство. На сьогодні актуальним ремеслом стало гончарство. З давніх-давен це мистецтво передавалося з покоління до покоління. Глина для гончара – це хліб без якого неможливо уявити собі їхнього існування. Адже стільки славних майстрів жили колись і зараз живуть і славляться своєю працею. Наша галичанська земля славиться таким ремеслом, яке дещо було забулося, а саме мова йде про димлену кераміку, так звану гаварецьку, назва якої походить з прадавнього села на Золочівщині – Гаваречинна. Майстри гаварецької кераміки відомі своєю працею по всьому світу.

Маючи нагоду відродити забуте і дати йому змогу прорости в майбутньому на гуртку передаємо учням, техніку найпростіших, але обов’язкових прийомів при ліплені на крузі і ручній ліпці. Хочеться якнайбільше зацікавити і розвинути любов дітей до прекрасного і вічного, адже потрібно зберегти, відродити, вдосконалити і передати наступним поколінням гаварецьке мистецтво бо це наша культура, історія. Вона буде цікава не тільки нашим нащадкам, але і їхнім нащадкам теж. Вивчення процесу виготовлення чорної кераміки, як і в інших гуртках, передбачає трьохрічний термін навчання.

/Files/images/керам2.jpg

Заняття гуртка будуються таким чином, щоб зацікавити кожну дитину, незалежно від того коли дитина записалася в гурток. Індивідуальний підхід дає змогу забезпечити набуття запланованих на даному занятті прийомів, навичок дітям різного віку. Кожен гуртківець самостійно ставить перед собою завдання, яке за допомогою керівника гуртка намагається виконати на протязі заняття. З плином деякого часу навчання дітей в гуртку, стає зрозумілим для кого гончарство – улюблена справа. Найкращий відпочинок таких дітей – творча діяльність, пошук чогось нового, незвичного, такого чого йому не доводилось виконувати. Такі діти-таланти від Бога, про яких кажуть, що у них “ золоті руки ”.

Справа кожного педагога на протязі своєї діяльності допомогти відкритися хоча б декільком таким дітям. Найбільше щастя, для справжнього педагога, коли майстерність Учня перевершує майстерність Вчителя. Під час роботи на заняттях гуртків наголошується на творчості , фантазії, уяві кожного гуртківця по заданій темі опираючись на застосуванні вивчених навичок, прийомів. Роботи, виконані гуртківцями, використовуються для шкільних ярмарок, беруть участь у різних виставках, де займають призові місця.

Ось як цікаво та захоплююче проходять у нас заняття гуртка початкового технічного моделювання

/Files/images/керам3.jpg

/Files/images/керам0.jpg

Майстер-клас

/Files/images/керам4.jpg

/Files/images/керам0.jpg

Дивовижні гончарні вироби

/Files/images/керам5.jpg

/Files/images/керам0.jpg

На гончарному крузі – гаварецька кераміка

З давніх-давен розвивалось гончарне ремесло за своїми неписаними законами. Величезний загал гончарів натхненно передавав від діда до батька, від батька до сина багатющі традиції.

Щоб це прадідівське одвічне ремесло не загинуло, щоб його відродити і підтримати в наш час, передати секрети цього ремесла молодому поколінню 4 березня 2016 року в читальному залі Золочівської ЦРБ ім. І.Франка відбувся майстер-клас “На гончарному крузі – гаварецька кераміка” для учнів 9-В класу ЗОШ №1 (класний керівник Кащій О.Р.).

Відкрито арт-виставку “Мелодія в глині”, яка презентує кераміку виготовлену гончарями нашого району і вироби учасників майстер-класу.

Провела майстер-клас керівник гуртка нашої станції юних техніків – Марія Миронівна Кіналь. Хлопці та дівчата з задоволенням ліпили свої перші вироби: свистунці, вази, баранці, чудо-звірі. З простої глини починається – шлях до ремесла. Звертаючись до присутніх майстриня зауважила: “Я не закликаю вас стати професійними гончарями, я лише жадаю запалити душу кожного шукача можливих секретів гончарного мистецтва. Тому я глибоко переконана, що жодна машина не зробить виріб таким привабливим, яким роблять його руки майстра!”.

/Files/images/керам6.jpg

/Files/images/керам0.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 803