/Files/images/vish0.jpg

Увага!

У 2016-2017 навчальному році запис у гурток "Вишивки" проводитись не буде.

/Files/images/vish0.jpg

Вишивка – один з найдавніших і найбільш поширених видів народного мистецтва, в якому зображення виконується за допомогою голки або спеціального крюка різними нитками на тканинах, трикотажі, шкірі та інших матеріалах.

Мистецтво вишивки виникло давно і передавалося з покоління в покоління. Зображення, що виконуються за допомогою вишивки, найрізноманітніші. Це — узори, сюжетні композиції, портрети. Матеріали для виконання вишивки: бавовняні нитки; шовкові в мотках і на трубочках; шерстяні, льняні і металеві (мішура золота і срібла); бісер, стеклярус, перли, штучні і дорогоцінні камені і так далі.

Мистецтво вишивки існує з якнайдавніших часів, як про це свідчать твори живопису і скульптури древнього Вавилона, Ірану, Греції, Риму, що збереглися до наших днів, а також ті, які знаходять при розкопках. Наприклад, китайські тканини першого тисячоліття до нашої ери.

Мистецтво художньої вишивки з давніх часів займало гідне місце в декоративно-прикладному мистецтві. По старовинних звичаях, святковий одяг і предмети убрання прикрашалися всілякими узорами, що додавали неповторну подобу кожній речі.

Художня вишивка має яскравий характер, з його глибокою образністю і нестримним прагнення до орнаментальності. Вишивка має також свої характерні риси, що спираються на древні місцеві художні традиції, і усюди приголомшує нас самобутньою красою, різноманітністю і великою кількістю варіантів узорів.

Протягом багатьох століть вироблялися певні прийоми виконання вишивки, свій характер орнаменту та свій колорит.

/Files/images/vish0.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 363